Ana Sayfa Fotoğraf Albümü Video Arşivi Görüş - Öneriler İletişim  
 

 

Haberler
Engellilerin Havuz Keyfi

ENGELLİLERİN HAVUZ KEYFİ
Etimesgut Belediyesi’nin engelliler için düzenlediği “Ücretsiz Havuz” projesi hayata geçti. Etimesgut Belediyesi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’na kayıtlarını yaptıran yüzlerce engelli yüzmenin keyfini çıkarıyor. Yalnız engelliler değil, engellilerin refakatçileri de havuzdan yüzde 50 indirimli faydalanıyor.

DENİZDEN SONRA HAVUZ
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’in, “Engellileri Denizle Buluşturma Projesiyle” hayatlarında ilk kez denize giren Etimesgutlu engelliler, artık düzenli olarak havuzda yüzüyorlar.
Aralarında TEDAY Başkanı İlimdar Boztaş’ın da olduğu onlarca engelli, havuza gelerek yüzme keyfi yaşadılar. Bedensel ve zihinsel engellilerden oluşan grup, cankurtaranlar eşliğinde yüzerek stres attılar. Yüzme bilmeyen engelliler, profesyonel yüzme hocaları eşliğinde hem yüzme öğrenmeye çalıştılar hem de doktorlar tarafından önerilen fizik tedavilerini uyguladılar.

YÜZMEYİ ÇOK SEVİYORLAR
Birçok engelli ilk kez havuza girdiğini belirtirken, yüzmenin sağlıkları açısından çok yararlı olduğuna işaret ettiler. Havuzda yüzen TEDAY Başkanı İlimdar Boztaş, havuzdan engellilerin ücretsiz olarak yararlanmasını çok yerinde bir uygulama olarak gördüklerini belirterek, “Belediye Başkanımız Sayın Enver Demirel sayesinde, engellilerimiz ve aileleri, dört duvar arasında yaşamaktan kurtuldular. Sosyal ve kültürel etkinliklerin yanı sıra bu tür sportif projelerle engellilerimiz sosyal hayatla bağlarını daha da güçlendiriyorlar. Engellilerimiz yüzmeyi çok seviyor. Bizlere bu imkânları sunan Enver Başkan’a teşekkür ediyoruz” dedi.

MUTLU OLUYORUZ
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, “Etimesgut’ta oturan, orta ve hafif engellilerimiz belediyemizin yarı olimpik kapalı yüzme havuzundan ücretsiz; yanlarında gelecek refakatçi ise yüzde 50 indirimli yararlanabiliyor. Engellilerimizi mutlu görmek, onları gülerken görmek çalışma şevkimizi daha da artırıyor. Engellilerimize yönelik hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

Toplam : 1 / 1


 Tanıtım Filmi
Tanıtım filmini izlemek için tıklayınız...

 

 

Adres :İstasyon Mah. Alparslan TÜRKEŞ Sok. No:29 (Belediye Oteli Yanı) Etimesgut Ankara
Tel: + 90. 312 244 92 04     + 90 312 244 91 33   Faks: + 90 312 244 90 30

Etimesgut Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü 2009